Gdzie i jak wynająć magazyn samoobsługowy?

magazyn z poukładanymi paczkami na pułkach

Wynajem magazynów samoobsługowych to usługa skierowana do firm i osób prywatnych. Skorzystać z niej może każdy, kto potrzebuje bezpiecznego miejsca do przechowywania mienia. Na jakich zasadach się to odbywa?

Magazyn samoobsługowy – dlaczego warto?

O magazynach samoobsługowych mówi się coraz częściej jako o alternatywnie dla tradycyjnych magazynów. Nie dzieje się tak bez powodu. Ich wynajem jest tańszy, poza tym istnieje opcja zawarcia umowy krótkoterminowej, np. w Kangu Self Storage minimalny okres najmu wynosi 7 dni. Do tego w rachubę wchodzi możliwość wynajęcia niedużej powierzchni – już od 1 m kw. W wielu przypadkach mały boks okazuje się w zupełności wystarczający. Wypada również nadmienić, że klient firmy świadczącej usługę self storage ma dostęp do magazynu o dowolnej porze przez wszystkie dni w tygodniu.

Magazyn samoobsługowy – gdzie wynająć?

Dla firm działających w branży self storage kluczowe znaczenie ma potencjał rynku, na którym są udostępniane samoobsługowe powierzchnie magazynowe. Wrocław, Warszawa, Kraków, Poznań oraz inne największe miasta w Polsce to miejsca odznaczające się ogromnym potencjałem inwestycyjnym z uwagi na bardzo dużą liczbę mieszkańców i firm mających tu swoje siedziby. Prognozy są jednak takie, że w przeciągi kilku najbliższych lat magazyny samoobsługowe pojawią się też w mniejszych miejscowościach. Cena zależy od lokalizacji boksu i jego wielkości oraz od okresu wynajmu. Za boks o powierzchni 1 m kw. trzeba zapłacić średnio ok. 100 zł netto za miesiąc.

Magazyn samoobsługowy – jak wynająć?

W celu wynajęcia magazynu samoobsługowego należy skontaktować się z firmą oferującą boksy. Z reguły nie ma konieczności dokonywania wcześniej rezerwacji, niemniej na stronie usługodawcy zwykle da się sprawdzić, czy wybrana powierzchnia jest dostępna. Wszelakie formalności załatwiane są w biurze obsługi klienta. Trzeba obowiązkowo zapoznać się z zasadami najmu – ważne są zapisy w regulaminie dotyczące m.in. okresu wypowiedzenia i przedmiotów, których w magazynach przechowywać nie wolno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *