Najbogatsi ludzie na świecie – ile zarabiają?

Najbogatsi ludzie świata

Nie ma chyba osoby, która nie marzyłaby o bogactwie. Jednak najbogatsi ludzie na świecie doszli do swoich miliardów kreatywnością, ciężką pracą i byciem pierwszym w danej dziedzinie. Oczywiście są też osoby, które pomnożyły tylko rodzinny majątek, stając się kolejnym pokoleniem najbogatszych ludzi świata. Kogo można zaliczyć do tej grupy?

Najbogatszy człowiek świata – czyli kto?

W roku 2019 za najbogatszego człowieka został uznany twórca i szef platformy Amazon – Jeff Bezos. Również rok temu został uznany za lidera rankingu. Jakiej trzeba wartości posiadać majątek, aby królować wśród najbogatszych ludzi na świecie?

Na początku roku 2019, według magazynu Forbes, było to 131 miliardów dolarów! Można więc oszacować, że Jeff Bezos zarabia 4,5 miliona dolarów na godzinę. Jego głównym źródłem dochodów jest pakiet 16% akcji Amazon, choć on sam jest jednym z założycieli tej platformy i jednego z największych sklepów online. Amazon działa od 1994 roku, a obecnie znacznie się rozwinął i ma nawet magazyny zlokalizowane w Polsce.

Znane i bogate postacie

Wśród najbogatszych ludzi na świecie nie może zabraknąć choćby założyciela portalu Facebook. Choć sam Facebook nie był pomysłem nowym, ani innowacyjnym to wybił się wśród innych platform społecznościowych i od 2004 roku jest najpopularniejszym tego typu portalem.

Od 2012 roku Facebook notowany jest na giełdzie. Mark Zuckenberg, założyciel tej platformy, zarabia około 1,7 miliona dolarów na godzinę. Szacuje się, że mając pakiet 17% udziałów w platformi,e posiada majątek wart 71 miliardów dolarów.

Sklep Wal-Mart zna chyba każda osoba. Choć ta sieć nie ma sklepów w Polsce, a została założona w Stanach Zjednoczonych i tam stała się najpopularniejszą siecią sklepów, to znana jest choćby z nazwy. Założył ją Sam Walton, choć obecnie zarządzają nią jego spadkobiercy. Wśród nich przykładem kobiety sukcesu jest Alice Walton, najmłodsze dziecko Sama Waltona. Jej majątek wycenia się na 46 miliardów dolarów, a jego główną składową jest pakiet 410 milionów akcji Wal-Mart. Dzięki temu Alice Walton jest najbogatszą kobietą na świecie zarabiającą 1,4 miliona dolarów na godzinę.

Do najbogatszych ludzi świata zalicza się też oczywiście Warrena Buffetta. Choć to nazwisko nie jest wszystkim znane, to na pewno znamy nazwy takie jak Apple, Duracell, Coca-Cola czy Visa. Otóż 88-letni miliarder kontroluje cały wehikuł inwestycyjny firmy Bershire Hathaway, które mają udziały między innymi w tych firmach. Dzięki temu jego majątek opływa na 84 miliardy dolarów i jest tym samym trzecim najbogatszym człowiekiem świata, zarabiając około 960 tysięcy dolarów na godzinę.

Praca przy komputerze
Źródło: Pixabay.com

Potęga Google

W Polsce najczęściej używaną wyszukiwarką internetową jest Google. Jednak jest to jeden z produktów spółki Alphabet. Wcześniej wyszukiwarka należała do Google Inc. jednak w firmie zaszło wiele zmian w ciągu ostatnich lat, a jej produkty zostały zebrane pod koordynację spółki Alphabet. Na jej czele stoi jeden z twórców samej wyszukiwarki Google – Larry Page. Jest on dwunastym najbogatszym człowiekiem świata. Według wyliczeń zarabia on 925 tysięcy dolarów na godzinę.

Drugi twórca Google – Sergey Brin również nie może narzekać na brak majątku. Od 2015 do 2019 roku był prezesem spółki Alphabet. Obecnie jego majątek wynosi 54,4 miliarda dolarów, co oczywiście czyni go jednym z najbogatszych ludzi na świecie.

Gwiazdy muzyki też zarabiają dużo

Biorąc pod uwagę trasy koncertowe, które odbyły się w 2019 roku można powiedzieć, że artyści muzycy zgarniają grube miliony, choć niekoniecznie należą do najbogatszych ludzi świata. Nie da się jednak ukryć, że dochody ze sprzedanych płyt, akcesoriów i ubrań z logiem artysty oraz biletów koncertowych są ogromne. Informacji o zarobkach gwiazd muzyki warto szukać choćby na stronie Billboard. Ten portal co roku ogładza dane dotyczące najlepiej sprzedających się tras koncertowych.

W 2019 roku największe dochody przyniosły koncerty:

  • Eda Sheerana – 223 miliony dolarów (54 koncerty),
  • Pink – 220 milionów dolarów (70 koncertów),
  • BTS – 196 milionów dolarów (43 koncerty).

Można jednak powiedzieć, że w przeliczeniu na jeden koncert najlepiej zarabia grupa The Rolling Stones. Grając zaledwie 16 koncertów zespół zarobił aż 178 milionów dolarów.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem http://www.money24.com.pl/.

O autorze:
Natasza Miszczuk.
Ekonomista z wykształcenia,
copywriter z zamiłowania.
Influencer urodowy z wiedzą na każdy temat.

 

Źródło:

  • https://www.forbes.pl/rankingi/ranking-najbogatsi-ludzie-swiata-2019-lista-miliarderow/nbkd4g9.

Jeden komentarz

  1. Author

    Oj trzeba mieć do tego łeb i smykałkę 😉 nie oszukujmy się. Ale ja też uważam, że większość z tych osób, które dorobiły się takich majątków miało dużą pomoc ze strony rodziny i znacznie utorowaną drogę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *