Nowe mieszkania w Poznaniu – czego szukają nabywcy?

budynek dworca głównego w Poznaniu

Preferencje osób zainteresowanych kupnem mieszkania w Poznaniu zmieniają się w zależności od potrzeb oraz sytuacji w kraju. Pandemia koronawirusa również wpłynęła na zachowania nabywców. Jakie mieszkania są teraz najbardziej poszukiwane w stolicy Wielkopolski?

Większe mieszkania w cenie

Eksperci z firmy deweloperskiej Ronson zwracają uwagę na to, że w dobie koronawirusa wzrosło zainteresowanie mieszkaniami powyżej 50 m kw. – jest to trend ogólnopolski, który zaznaczył swą obecność również na poznańskim rynku nieruchomości. Przestronne mieszkania o większym metrażu, najlepiej z balkonem lub dostępem do ogródka, to w głównej mierze mieszkania dla rodzin, a rzadziej lokale inwestycyjne. W Poznaniu inwestycje deweloperskie są na tyle zróżnicowane, że ze znalezieniem odpowiedniego lokalu nie ma problemu. Pozostaje tylko kwestia wybrania lokalizacji i standardu odpowiadających indywidualnym preferencjom.

Atrakcyjne mieszkanie musi być funkcjonalne

Decyzja o zakupie mieszkania w Poznaniu nie jest łatwa – wymaga zgromadzenia sporych środków finansowych i uwzględnienia wielu czynników. Jedną z najistotniejszych kwestii jest funkcjonalność mieszkania pozwalająca w maksymalny sposób zagospodarować przestrzeń. O funkcjonalności mieszkania w głównej mierze decyduje rozkład pomieszczeń, które można zaaranżować w taki sposób, aby znalazło się miejsce na różnego rodzaju czynności i aktywności.

Mieszkania na wynajem nie tracą na popularności

Duża część mieszkań kupowanych w Poznaniu to mieszkania przeznaczone na wynajem. W Poznaniu nowe inwestycje mieszkaniowe obejmują lokale, które z punktu widzenia najemców są najbardziej pożądane. Mowa tutaj przede wszystkim o kawalerkach i niedużych mieszkaniach dwupokojowych. Prawdziwą furorę robią też tzw. mikroapartamenty – na ich wynajęcie jest sporo chętnych. Nieruchomość to znakomita lokata kapitału, o ile oczywiście spełnia pewne kryteria. Kluczowe znaczenie ma nie tylko metraż, ale i lokalizacja – najemcy chcą mieć łatwy dostęp do transportu publicznego i punktów usługowo-handlowych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *