Wystrój biura luksusowego – na jakie dodatki należy postawić?

Luksusowe biuro ze szkłem

Biuro jest wizytówką każdej firmy – jego luksusowy, elegancki i schludny wygląd sprawiają, że potencjalny klient obdarza zaufaniem swojego przyszłego kontrahenta. Luksusowe biuro charakteryzuje się takim doborem mebli, dodatków oraz barw, panujących w nim, które działają na klientów uspokajająco, kojąco, tworząc jednocześnie u niego obraz współpracy, opierającej się na zasadach rzetelności, sumienności i uczciwości. Z badań ankietowych wynika, że zainteresowanie, jakie wzbudzi siedziba firmy u potencjalnego klienta, najczęściej przeradza się w sukces na dalszych etapach współpracy.

Biuro – na jakie dodatki postawić, aby prezentowało się luksusowo?

Wystrój biura luksusowego znacząco będzie się różnił od standardowego biura. Będzie oparty nie tylko na funkcjonalności, ale także na tym, aby wywierać pozytywne wizualne wrażenie. Nie chodzi tutaj o to, aby szkło oraz inne dodatki w luksusowym biurze, przytłaczały jego gości. Wręcz przeciwnie – wszystko powinno być urządzone ze smakiem oraz dobrym gustem.

Co warto uwzględnić w wystroju luksusowego biura?

Szczególnie cenione w wystroju luksusowego biura są:

  • Szklane elementy, takie jak drzwi, blaty stołów konferencyjnych – sprawiają, że pomieszczenie wydaje się być bardzo przestrzenne i dobrze zorganizowane. Jednocześnie zastosowanie dużej ilości szkła pozwala wprowadzić do pomieszczenia dużo światła, co z kolei umożliwia wykorzystanie we wnętrzu ciemnych brązów, które nadają eleganckiego, mocnego charakteru.
  • Lustra na wymiar, które także optycznie powiększają przestrzeń, nadając jej optycznie wrażenie przejrzystości i otwartości. Indywidualne projekty luster na wymiar, które idealnie wkomponują się w biurową przestrzeń, realizuje hurtownia szkła https://www.rkglass.pl/uslugi/lustra-na-wymiar/.
  • Firany i dodatki w wyszukanym, eleganckim stylu – ich barwy powinny być neutralne, należy unikać mocnych, kontrastowych barw, które odciągałyby uwagę od jakości produktów w luksusowym biurze, 
  • Ceniony jest także wygląd ściany – najlepiej aby w wystroju luksusowego biura na ścianie znajdowały się elementy, potwierdzające jakość usług, które są w nim oferowane. Mile widziane są takie elementy, jak certyfikaty, dyplomy ukończenia studiów czy potwierdzenia współprac ze znanymi klientami – budują poczucie zaufania i chęci współpracy u potencjalnego klienta,
  • Warto także pomyśleć o subtelnym zaznaczeniu wartości, jakie uznaje dane biuro – subtelne rodzinne zdjęcie czy nagroda dla pracodawcy roku sprawią, że klient doceni, że poza umiejętnościami cenimy także ponadczasowe wartości,
  • Istotne są także szklane dodatki, takie jak wazony czy lampy, które będą pasowały do pozostałych, szklanych materiałów.

Dlaczego ważny jest wystrój biura?

Wystrój biura
Źródło: Pixabay.com

Szklane dodatki, lustra na wymiar, to elementy, które mają znacznie uatrakcyjnić wystrój luksusowego biura. Celem tego zabiegu jest jednak, nie tylko przyciągnięcie uwagi współpracowników, klientów i kontrahentów. Chodzi także o to, że pracując w biurze spędzamy w nim kilka, a niekiedy kilkanaście godzin dziennie. Wówczas warto zaprojektować wnętrze, które sprawi, że będziemy się w nim dobrze czuć. Luksusowe biuro ma być nie tylko atrakcyjne, ale także funkcjonalne, dlatego warto zawrzeć w nim kilka elementów, ułatwiających pracę. 

Jak podnieść funkcjonalność luksusowego biura?

O funkcjonalności luksusowego biura świadczy to, jak nam się w nim pracuje. Im bardziej wydajna jest nasza praca, tym lepiej sprawdza się u nas funkcjonalność. Aby poprawić tę kwestię, należy przede wszystkim postawić na optymalne rozmieszczenie poszczególnych stref w biurze.

Warto posiadać tę, służącą do pracy, przy której znajduje się komputer, drukarka a w pobliżu mamy dostęp do dokumentów, używanych podczas pracy. Kolejna strefa powinna służyć do spotkać z klientami – to tam najlepiej zastosować elementy ze szkła czy lustra na wymiar. Będą budowały u klienta poczucie, że jest dla nas ważny i staramy się go przyjąć w jak najbardziej komfortowych warunkach. To ważne z punktu widzenia przyszłej współpracy i budowania pozytywnego wizerunku firmy.

Nie należy także zapomnieć o tym, żeby zadbać o dobrą komunikację z innymi częściami biura – z innymi stanowiskami, recepcją czy sekretariatem. To także ułatwi pracę i zwiększy jej wydajność.

Artykuł napisała:
Mofi – studentka prawa,
propagatorka zdrowego stylu życia i slow life.

 

Jeden komentarz

  1. Author

    Zdecydowanym wyróżnikiem luksusowego biura jest według mnie jego przestrzeń (dobrze aby była dość spora), a także minimalizm wystroju. Szklane dodatki – jak najbardziej 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *