System contact center dla energetyki – dlaczego warto z niego skorzystać?

osoby w biurze urzywają systemu contact center

Fotowoltaika i energetyka to jedne z najprężniej rozwijających się branż w Polsce. Rozbudowa bloków energetycznych, modernizacja sieci oraz zwiększone zapotrzebowanie na usługi fotowoltaiczne sprawiają, że firmy energetyczne zgłaszają coraz większe zapotrzebowanie na kadry, a także nowoczesne narzędzia i systemy pomagające w obsłudze klientów. Na szczęście istnieją specjalne programy dedykowane właśnie przedsiębiorstwom z tej branży.

Wszystkie kanały kontaktu w jednym miejscu

W ciągu zaledwie kilku ostatnich lat bardzo zmieniły się upodobania klientów w zakresie m.in. preferowanych form kontaktu. Podczas gdy jeszcze parę lat temu głównym kanałem kontaktu z firmą był telefon, tak dziś klienci coraz chętniej sięgają po inne formy komunikacji. Jeśli chcesz zatem nadążyć za zmieniającymi się potrzebami odbiorców, zapewnij im kompleksową obsługę i dostarcz różne możliwości wygodnego kontaktu. Rozmowa telefoniczna, czat, formularz na stronie internetowej oraz poczta e-mail – zgromadź różne kanały komunikacji w jednym miejscu, wykorzystując system contact center Thulium. To nowoczesna platforma wykorzystująca potencjał komunikacji wielokanałowej. W jednym miejscu gromadzi wiadomości i połączenia od klientów kontaktujących się poprzez różne kanały: pocztę e-mail, telefon, czat itp. Dzięki temu zespół obsługi klienta nie musi już przełączać się między różnymi narzędziami, programami i okienkami w przeglądarce, ponieważ ma do nich bezpośredni dostęp z poziomu jednego panelu. To znacznie przyspiesza czas obsługi zapytań i usprawnia pracę konsultantów. Pracownicy zawsze widzą, które wiadomości czy połączenia telefoniczne nie zostały jeszcze obsłużone. Dzięki temu masz pewność, że żadna próba kontaktu nie zostanie przeoczona, a klient zawsze dostanie odpowiedzi na swoje pytania.

Identyfikacja klientów w firmie

CRM – szybka identyfikacja klienta

System contact center zapewnia wgląd w historię wiadomości z klientami. Osoba, która już telefonowała z konkretnego numeru albo pisała wiadomość z określonego adres mailowego, zostaje zapisana w programie. Dzięki temu konsultant może łatwo sprawdzić, kto konkretnie się kontaktuje i w jakiej sprawie dzwonił wcześniej. Może podejrzeć status zamówienia, ostatnie zgłoszenia bądź inne ważne dane. To pomoże mu spersonalizować rozmowę, a klient poczuje się wyróżniony i ważny. Pełna karta klienta to duże ułatwienie dla pracownika, które zagwarantuje klientom szybką i indywidualną obsługę.

Kolejkowanie połączeń

Praca na telefonach komórkowych i brak centrali telefonicznej to powód wielu nieodebranych połączeń w branży energetycznej. System contact center wyposażono w funkcję kolejkowania połączeń, oddzwonienia i drzewa IVR, dzięki którym nie przeoczysz żadnej próby kontaktu, a tym samym nie stracisz szans na sprzedaż. Menu głosowe IVR pomoże Ci przekierować klienta do konkretnego specjalisty, który najlepiej zajmie się jego sprawą. W ten sposób klient oszczędzi swój czas, co z pewnością wpłynie na jego poczucie zadowolenia z obsługi. Kolejkowanie połączeń powiadomi dzwoniącego, ile innych osób pozostaje na linii. Dzięki temu klient może podjąć świadomą decyzję, czy chce poczekać na linii czy też zadzwonić później. Funkcja oddzwaniania to natomiast pewność, że żadne z połączeń nie zginie w gąszczu innych form kontaktu i konsultant oddzwoni pod wyświetlone numery. Każde połączenie to bowiem potencjalna szansa na sprzedaż – nie warto jej tracić w tak banalny sposób jak nieodebranie telefonu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *