Artykuł partnera.
Piaskowanie konstrukcji stalowych to usługa, która jest wykorzystywana w wielu różnych branżach. Czyścić i wygładzać przy użyciu obróbki strumieniowo-ściernej można różne elementy, a efekty takiego procesu są bardzo zadowalające. Jak kształtują się ceny piaskowania konstrukcji stalowych i od czego zależy ich wysokość?
Piaskowanie konstrukcji stalowych – na czym polega?
Piaskowanie konstrukcji stalowych polega na poddaniu ich obróbce strumieniowo-ściernej. Taki proces przewiduje zastosowanie ścierniwa, czyli drobnych elementów o różnym kształcie i fakturze, które są nanoszone na powierzchnię pod wysokim ciśnieniem.
Funkcje ścierniwa mogą pełnić różne materiały. Przykładowo firma Colorest z Krakowa oferuje obróbkę przy użyciu:
- piasku kwarcowego,
- szklanych kulek,
- sody oczyszczonej,
- śrutu.
Rodzaj ścierniwa ma znaczący wpływ na efekt procesu piaskowania konstrukcji stalowych. Od niego zależy także cena usługi. Bardzo istotne są także parametry samego urządzenia wykorzystywanego do obróbki. Im wyższe ciśnienie powietrza lub cieczy, tym bardziej agresywnie postępuje proces. Zawsze zatem należy korzystać z usług profesjonalistów, którzy odpowiednio dobiorą warunki obróbki.
Szukasz usługi piaskowania konstrukcji stalowych w Krakowie? Sprawdź, na jakie ceny trzeba się przygotować i od czego one zależą.
Cennik piaskowania konstrukcji stalowych
Ceny piaskowania konstrukcji stalowych różnią się w zależności od kilku czynników. Pierwszym z nich jest powierzchnia, która wymaga obróbki. Im większa, tym koszt będzie wyższy. Taka zależność dotyczy jednak jedynie obiektów o regularnych kształtach. Jeśli zlecasz piaskowanie konstrukcji stalowej o skomplikowanej formie, zwykle do ustalenia ceny usługi wykorzystuje się zmierzenie czasu, który został poświęcony na przeprowadzenie obróbki.
Cennik piaskowania konstrukcji stalowych zwykle obejmuje także oczekiwaną klasę czystości stali. Im stal ma być dokładniej oczyszczona, tym cena usługi będzie wyższa. Zawsze jednak warto zapytać osobę wykonującą konkretne zlecenie o ostateczny koszt przeprowadzenia obróbki strumieniowo-ściernej.