USOS UKSW – czy warto wziąć udział w warsztatach z planowania i prowadzenia własnego biznesu?

Planowanie własnego biznesu

Jesteśmy studentami lub absolwentami uczelni województwa mazowieckiego i zastanawiamy się nad przyszłością. Przyglądamy się drobnym i wielkim przedsiębiorcom i w naszych głowach zaczyna pojawiać się uporczywa myśl o własnej działalności gospodarczej. Mamy pomysł, ale nie wiemy jak zacząć, skąd wziąć pieniądze na biznes, czujemy się z tego powodu niepewni. Aby wzmocnić swoje JA i uporządkować sprawy związane z zakładaniem firmy, pomoże nam szkolenie w tym zakresie.

Jak znaleźć warsztaty biznesowe?

W dobie Internetu bardzo łatwo wyszukać potrzebne wiadomości, w zakresie zakładania działalności gospodarczej, ale pomimo tego i tak wszystko będziemy musieli zrobić sami. Natomiast, jeżeli zapiszemy się na warsztaty biznesowe, wówczas oprócz suchych wiadomości otrzymamy pomoc praktyczną oraz indywidualne wsparcie. Wiele kursów ogłaszanych jest w Internecie oraz na tablicach ogłoszeń uczelni lub urzędów pracy.

Obecnie USOS UKSW organizuje warsztaty o tematyce planowanie i prowadzenie własnego biznesu całkowicie za darmo. Środki są pozyskane z EFS. Liczba miejsc ograniczona. Szczęśliwe 150 osób będą się szkolić przez 146 godzin, a w tym będą następujące zagadnienia:

  • 20 godz. komunikacja oraz asertywność,
  • 24 godz. technika radzenia sobie ze stresem,
  • 20 godz. zarządzanie czasem,
  • 80 godz. przedsiębiorczość i prowadzenie firmy.

Dodatkowo każdy z uczestników będzie mógł porozmawiać z doradcą o swoich własnych pomysłach, wątpliwościach itp. i na to każdy otrzyma po 2 godziny.

Planowanie i prowadzenie biznesu pod kontrolą znawców

Dzięki udostępnieniu warsztatów przez USOS UKSW, będzie nam o wiele łatwiej do tych szkoleń dotrzeć. Na warsztatach biznesowych dowiemy się jak wdrożyć swój pomysł w do działania. Dokładnie zostanie nam pokazane, co trzeba zrobić, by firma została wpisana do rejestru i otrzymała numer Regon.

Dowiemy się, jak należy napisać wniosek do Urzędu Miasta lub gminy o zezwolenie na prowadzenie działalności. Jeżeli będziemy chcieli otrzymać jakieś dotacje (dofinansowanie z zewnątrz), będziemy potrzebować biznesplanu, którego nauczymy się tworzyć i dokąd się z nim później udać.

Poznamy przepisy podatkowe i kadrowe oraz prawne, a także będziemy wiedzieć jak założyć firmowe konto w banku. Dzięki szkoleniom USOS UKSW, nie będziemy działać po omacku i od razu ze spokojem wypłyniemy na szerokie wody.

Czego nauczymy się na warsztatach ogólnorozwojowych?

Warsztaty z planowania i prowadzenia własnego biznesu
Źródło: Pixabay.com

Warsztaty ogólnorozwojowe to łącznie 64 godziny (3 pierwsze punkty) i mają one za zadanie nauczenia nas, jak mamy komunikować się w firmie i z klientem.

Ważnym aspektem będzie też pokazanie nam, w jaki sposób planować i działać, by czas nie przeciekał nam przez palce, a był maksymalnie wykorzystany do niezbędnych zadań, związanych z prowadzeniem działalności. I jeszcze bardzo ważne zagadnienie, które zostanie poruszone, to umiejętność radzenia sobie z natłokiem zadań, braku pomysłów na dalsze dni pracy, zastój firmy, które prowadzą do frustracji i stresu.

USOS UKSW zapewnia w trakcie trwania warsztatów katering. Nie musimy więc przychodzić z własnymi kanapkami. Nie będziemy również musieli kupować żadnych podręczników, czy książek. Wszelkie materiały otrzymamy na szkoleniu bez żadnych dopłat z naszej strony. Zostaniemy również ubezpieczeni na czas trwania kursu.

Kariera zawodowa z USOS UKSW w zasięgu ręki

Podczas zakładania działalności gospodarczej jest obowiązek zgłoszenia firmy do ZUS-u. Już z pierwszym miesiącem od rozpoczęcia działalności należałoby płacić wysokie składki na ubezpieczenie społeczne, zdrowotne i chorobowe. Będąc na warsztatach z planowania i prowadzenia własnego biznesu, dowiemy się, jak przez pewien czas można nie płacić składek, by firma mogła się najpierw rozwinąć.

Dzięki szkoleniom i to jeszcze darmowym wystartujemy ze swoją działalnością gospodarczą w sposób dla nas najdogodniejszy, jaki tylko jest możliwy. Bez kursu z planowania i prowadzenia własnego biznesu będzie nam o wiele trudniej. Dlatego warto jak najszybciej zgłosić się na udział w warsztatach biznesowych, by zmieścić się w limicie 150 uczestników.

Autor tekstu:
Copywriter Beata Goździk,
autorka książki dla młodzieży pt. „Bierz plecak i lecimy”.

Źródła:

  • http://bk.uksw.edu.pl/node/92,
  • https://geekcat.pl/wlasny-biznes-od-czego-zaczac/.

 

 

Jeden komentarz

  1. Author

    Brałem udział w takich warsztatach i na prawdę warto. Są dość wymagające i intensywne, ale w głowie dużo nam zostaje. Zatem jeśli tylko macie możliwość, nie odpuście takiej okazji 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *