Gotowe spółki z o.o.

Kupowanie gotowych spółek z.o.o.

Artykuł partnera.

Założenie spółki z o.o. to często proces trwający w najlepszym wypadku (przy procesie internetowym, złożeniu szybko wszystkich dokumentach i bezbłędnie wypełnionych formalnościach) około tygodnia. Znacznie dłużej trwa ta czynność w przypadku tradycyjnej formy. Naprzeciw nam jednak wychodzą firmy, które oferują gotowe spółki z o.o. na sprzedaż, dzięki czemu w ciągu jednego dnia możemy stać się właścicielem takiej spółki, a na tym atuty takiego rozwiązania się nie kończą!

Sprawdź, jak kupić gotowe spółki z o.o. w Warszawie – jako największe polskie miasto stolica jest na to idealnym miejscem, gdzie siedzibę mają najlepsze firmy handlujące spółkami. Z artykułu dowiesz się również, na co zwrócić uwagę kupując spółkę, jakie zagrożenia to za sobą niesie, ale także poznasz ogrom zalet takiego rozwiązania.

Gotowe spółki z o.o. w Warszawie – na co zwrócić uwagę kupując spółkę?

Niewątpliwie konieczne jest odpowiednie poznanie firmy handlującej spółkami i jej oferty. Kupno spółki to poważna operacja biznesowa, która niesie za sobą wiele konsekwencji. Dlatego firma ta powinna mieć doświadczenie, długo działać na rynku i mieć dużą ilość zadowolonych klientów. Na pewno powinno unikać się okazji od osób prywatnych z najpopularniejszych portali sprzedażowych.

Kupując spółkę, musisz zwrócić uwagę na jej dokumenty – przede wszystkim finansowe i podatkowe. Warto poprosić o zaświadczenie z ZUS i US o niezaleganiu z podatkami i opłatami. Dobrze będzie sprawdzić również rejestr dłużników oraz bilans finansowy firmy. Kupno zadłużonej spółki z o.o. również ma swoje konsekwencje – finansowe i oczywiście stratę czasu i nerwów. Dlatego też najbezpieczniejsze transakcje są w momencie, kiedy spółka nie posiadała historii. Kiedy jednak ta historia była, warto ją dokładnie zweryfikować.

Gotowe spółki z o.o. na terenie Warszawy – zalety

Jeśli korzystamy z usług dobrej, rzetelnej i uczciwej firmy, to kupno gotowej spółki z o.o. ma ogrom zalet. Oszczędzamy przede wszystkim czas potrzebny na założenie spółki. Nie musimy załatwiać wszelkich formalności, składać żadnych wniosków, przez co też obniżamy do zera ryzyko błędu. Otrzymujemy już gotową, działającą spółkę, gdzie możemy podejmować działania nawet od pierwszego dnia.

Największą jednak zaletą jest fakt, że spółka jest już jakiś czas obecna na rynku. Oznacza to łatwiejsze ubieganie się o kredyt (jest już zdolność kredytowa) i nieco większe poważanie wśród klientów. Niektórzy mogą bać się współpracy z firmą istniejącą tydzień czy dwa. Znacznie lepiej wygląda, jeśli spółka jest na rynku pół roku lub rok.

Kupno gotowej spółki z o.o. w Warszawie to także pomoc prawna i formalna, jeśli oczywiście firma handlująca spółkami takową oferuję – a większość dużych firm taką pomoc udostępnia. Dzięki temu nie musisz załatwiać prawie nic – nawet notariusza. Wszystkie dokumenty (nawet często przygotowanie wniosków do rejestru) zostaną przygotowane przez sprzedawcę spółki. Cały proces zazwyczaj nie trwa dłużej niż 1-2 dni robocze i praktycznie od razu po dokonaniu odpowiednich zgłoszeń możesz zacząć działania spółki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *