Dlaczego warto pozycjonować stronę internetową swojej firmy?

Wizualizacja programu SEO

Marketing internetowy to potężne narzędzie, które przynosi wiele korzyści firmom z niego korzystającym. Jakie działania z tej materii podjąć, aby mieć pewność, że wiązać się one będą z zyskami dla biznesu? Pozycjonowanie firmowych stron internetowych to bez wątpienia jedna z metod promocji przedsiębiorstwa w sieci, która gwarantuje długotrwały wzrost osób odwiedzających witrynę, a co za tym idzie – zwiększa ilość klientów dla oferowanych produktów lub usług. Dowiedz się, czym konkretnie jest SEO i pozycjonowanie oraz dlaczego warto je wdrożyć, aby poprawić widoczność swojej firmy w internecie.

Pozycjonowanie i SEO – podstawa marketingu internetowego

Zanim przejdziemy do opisu podstawowych zalet pozycjonowania stron internetowych, wyjaśnienia wymaga samo to pojęcie. Zrozumienie tego, czym jest SEO i pozycjonowanie, to punkt wyjścia do samodzielnego rozpoczęcia działań wspierających widoczność witryny w wynikach wyszukiwania lub rozpoczęcia współpracy z profesjonalną agencją zajmującą się tego typu zabiegami marketingowymi.

Pozycjonowanie stron internetowych i SEO – definicja

Pozycjonowanie stron internetowych to zestaw działań mających na celu poprawę widoczności strony internetowej w organicznych wynikach wyszukiwania. Składa się na nie linkowanie (pozyskiwanie zewnętrznych odnośników do strony internetowej) jak również SEO, czyli optymalizacja witryny pod kątem poprawy pozycji w wyszukiwarkach.

Pozyskując linki odnoszące do Twojej witryny musisz zwrócić m.in. uwagę na: 

 • wiarygodność strony, na której umieszczony jest odnośnik
 • ruch na danej stronie
 • powiązanie tematyczne z treściami obecnymi na Twojej stronie
 • obecność potencjalnych klientów Twoich produktów i usług na witrynie odnoszącej

Wszystkie te czynniki mają wpływ na to, czy linkowanie przyniesie oczekiwane, pozytywne skutki dla Twojej strony internetowej, czy wręcz przeciwnie – roboty Google nieprzychylnie będą patrzeć na Twoją witrynę.

Jakie zabiegi optymalizujące wchodzą w skład SEO?

Składowych stron internetowych, które mają wpływ na ostateczny wynik pozycjonowania, jest przynajmniej kilkadziesiąt. Kilka z nich ma jednak wyjątkowo duże znaczenie, dlatego warto zwrócić na nie uwagę już teraz.

W skład działań SEO wchodzą m.in.:

 • dobór odpowiednich słów kluczowych i nasycenie nimi treści na stronie
 • dostosowanie strony do wyświetlania na różnych urządzeniach (RWD)
 • optymalizacja szybkości ładowania strony
 • odpowiednie uzupełnienie atrybutów title, description i alt
 • wdrożenie mapy strony i danych teleadresowych
 • poprawna architektura informacji znajdujących się na stronie i nawigacja

Samodzielne zrealizowanie wszystkich wymogów dobrego SEO może być trudne, ale na rynku znajduje się aktualnie wiele firm, które specjalizują się w tego typu usługach. Jedną z nich jest Internetica, która od przeszło 10 lat pozycjonuje z sukcesem strony swoich klientów.

Zalety SEO

Gdy uda się już wdrożyć wszystkie elementy odpowiadające za sukces strony w organicznych wynikach wyszukiwania, możesz zacząć cieszyć się efektami.

Czego możesz się spodziewać po skutecznym pozycjonowaniu stron internetowych?

 • Zwiększonego ruchu w witrynie
 • Większej ilości klientów żywo zainteresowanych Twoimi usługami lub produktami
 • Polepszenia widoczności i rozpoznawalności marki
 • Zwiększenia zysków firmy
 • Większego zaufania do marki

Jak sam widzisz, pozycjonowanie niesie ze sobą wymierne korzyści dla Twojej firmy. Co więcej – zabiegi SEO są dużo bardziej rentowne, niż inne działania marketingu internetowego (chociaż warto połączyć je np. z kampanią PPC w wyszukiwarce).

Korzyści płynące z pozycjonowania stron internetowych – podsumowanie

Pozycjonowanie stron internetowych to proces tyle potrzebny i korzystny, co niełatwy. Wymaga wiedzy, umiejętności i czasu, ale wyniki jakie przynosi wynagradzają to w dwójnasób. Jeżeli jeszcze nie skorzystałeś z możliwości, jakie niesie ze sobą pozycjonowanie stron, to nie ma na co czekać. Zrób to, zanim uprzedzi Cię konkurencja!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *