Wynajem samochodów jako rozwiązanie dla firm

osoby wynajmują samochód dla swojej firmy

Artykuł partnera.

Poza osobami prywatnymi z usług wypożyczalni samochodów często korzystają również przedsiębiorcy oraz klienci biznesowi. Preferowaną formą wynajmu jest w tym przypadku najem długoterminowy, który pozwala na użytkowanie wybranej floty aut przez okres dwóch lub trzech lat. W dzisiejszym artykule przedstawimy zalety wynajmu długoterminowego w kontekście klientów firmowych. Zapraszamy do lektury.

Czym jest najem długoterminowy?

Długoterminowy wynajem samochodów to jedna z usług świadczonych przez działające w Polsce firmy zajmujące się wypożyczaniem aut. W odróżnieniu od najmu krótko- i średnioterminowego w tym przypadku umowa z wypożyczalnią podpisywana jest na kilka lat. Zwykle okres jej trwania wynosi dwa lub trzy lata. Przez ten czas wynajmujący (wypożyczalnia) udostępnia najemcy (klient biznesowy) wybrane przez niego auto lub całą flotę aut w zamian za comiesięczną opłatę w postaci czynszu.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, pracownik firmy Abacus Car Rental, która zajmuje się wypożyczaniem samochodów na terenie całej Polski: W przeciwieństwie do umowy leasingowej najemca nie jest zobowiązany do uiszczenia opłaty wstępnej. Nie ma również obowiązku wykupu samochodu po zakończeniu umowy najmu. Jest to niewątpliwa zaleta, ponieważ osoba ta nie musi martwić się o znalezienie nabywcy auta w przypadku chęci pozbycia się go. Gdy umowa wygaśnie, najemca może zdecydować się na podpisanie nowej na ten sam model pojazdu lub wybrać zupełnie inny z dostępnej w wypożyczalni floty.

Największe zalety najmu długoterminowego

Poza brakiem opłaty wstępnej oraz dodatkowych zobowiązań po zakończeniu umowy najem długoterminowy charakteryzuje się szeregiem innych zalet dla przedsiębiorcy. Osoba podpisująca umowę z wypożyczalnią nie musi martwić się o bieżącą obsługę pojazdu, w tym okresowe przeglądy, usuwanie usterek czy wymianę opon. Czynnościami tymi zajmuje się wynajmujący, czyli firma udostępniająca auta na wynajem. Jeśli wypożyczony pojazd ulegnie awarii, najemca może liczyć na model zastępczy na czas naprawy.

Jedynym obowiązkiem przedsiębiorcy jest spłata comiesięcznego czynszu, w którym znajdują się wszystkie opłaty związane z użytkowaniem samochodu w trakcie trwania umowy. Wysokość czynszu uzależniona jest od rodzaju, klasy i ilości wypożyczonych aut, okresu, na jaki podpisywana jest umowa, a także ewentualnych pakietów dodatkowych w postaci nieobowiązkowego ubezpieczenia lub specjalnego wyposażenia.

Kiedy warto zdecydować się na wynajem długoterminowy samochodów?

Wynajem długoterminowy samochodów to usługa polecana szczególnie klientom biznesowym, którzy w prowadzonej przez siebie działalności potrzebują niezawodnej floty pojazdów w nienagannym stanie technicznym. To forma najmu dedykowana wszystkim przedsiębiorcom, którzy ceniącą swój czas i nie chcą tracić go na samodzielną obsługę auta. Zaoszczędzony czas można w ten sposób spożytkować na inne, ważniejsze dla funkcjonowania firmy czynności. Jako bardzo dobra alternatywa dla brania kredytów na zakup nowych pojazdów lub podpisywania umów leasingowych rozwiązanie to rekomendowane jest też firmom niedysponującym dużym nakładem finansowym. Najem długoterminowy pozwala na optymalizację kosztów związanych z użytkowaniem floty firmowych pojazdów oraz lepsze zarządzanie dostępnym budżetem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *