Kiedy wysłać paczkę, aby doszła na Święta?

Wysyłąnie paczki kurierem na święta

Artykuł partnera.

Wiele lat działalności na rynku i zbierania doświadczeń pozwoliło firmom kurierskim coraz lepiej przygotować się do gorącego świątecznego okresu. Jednak moce przerobowe przewoźników nie są nieograniczone. Im bliżej Bożego Narodzenia, tym istnieje większe prawdopodobieństwo, że wysłana kurierem paczka nie dotrze do adresata przed Świętami. Kiedy należy ją nadać, aby mieć pewność, że zostanie dostarczona na czas?

Im wcześniej, tym lepiej

W branży kurierskiej świąteczna gorączka rozpoczyna się już na przełomie listopada i grudnia w czasie Black Friday i Cyber Monday. W kolejnych tygodniach obciążenie przewoźników rośnie. O ile w pozostałych miesiącach roku standardowe przesyłki kurierskie są realizowane zazwyczaj w ciągu dwóch, a nawet jednego dnia roboczego, w okresie przedświątecznym trudno spodziewać się tak szybkiej dostawy. Można przyjąć, że sukces będzie zależeć w dużej mierze od szczęścia.

Dlatego świątecznych przesyłek nie warto odkładać na ostatnią chwilę. Praktyka pokazuje, że aby uniknąć problemów, najlepiej nadać wszystkie niezbędne przesyłki w pierwszym lub drugim tygodniu grudnia. Później stopień ryzyka się zwiększa. Jednocześnie warto śledzić komunikaty publikowane już pod koniec listopada przez firmy kurierskie. Przewoźnicy określają w nich, do której daty mogę zagwarantować terminowe dostarczenie świątecznych paczek.

Praca kurierów w okresie poprzedzającym Święta

Co z zamówieniami składanymi na ostatnią chwilę, na przykład tydzień przed Wigilią? Nie jest tajemnicą, że są obarczone wysokim ryzykiem. 25 i 26 grudnia to dni, w których wszystkie firmy kurierskie, działające na polskim rynku, nie pracują. Przy odrobinie szczęścia można natomiast liczyć na dostawę przesyłki do adresata w Wigilię. Tego dnia większość kurierów wyjeżdża do pracy w standardowych godzinach porannych i pracuje na pełnych obrotach, Jednak, zależnie od przewoźnika, kończą pracę sporo wcześniej – na przykład o 14:00 bądź 16:00. O tej porze w wielu polskich domach rozpoczyna się już wigilijna kolacja, więc jeśli paczka ma zawierać świąteczny prezent dla bliskiej osoby, naprawdę nie warto liczyć na łut szczęścia i lepiej zająć się zakupami wcześniej.

Porównywarka usług kurierskich Sendit – sposób na pewną dostawę

Na co mogą liczyć zapominalscy i osoby, które w ostatniej chwili dowiedziały się na przykład o dodatkowym gościu przy wigilijnym stole? W ostatnich dniach przed Świętami oczywistym wyborem jest przesyłka ekspresowa. Nie każdy kurier będzie wówczas w stanie ją zrealizować, ale warto zapoznać się z dostępnymi ofertami. Aby oszczędzić czas, najlepiej wykorzystać do tego celu brokera usług kurierskich. Tanie przesyłki kurierskie Sendit.pl to miejsce, w którym po wypełnieniu formularza użytkownik zapoznaję się z ofertami wiodących przewoźników, działających na polskim rynku. Standardowo można w ten sposób zaoszczędzić sporo pieniędzy, znajdując najkorzystniejszą finansowo ofertę. Analogicznie, przed Świętami, da się dzięki brokerowi znaleźć przewoźnika, który poradzi sobie z newralgiczną i niecierpiącą zwłoki przesyłką.

Więcej informacji na temat zalet porównywarki usług kurierskich można znaleźć na stronie: https://www.sendit.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *