Jakie funkcjonalności powinna posiadać aplikacja HR dla firm o rozbudowanej strukturze?

osoby w firmie korzystają z aplikacji HR

Nowoczesne oprogramowania kadrowo-płacowe stają się coraz powszechniejszym rozwiązaniem, po które szczególnie chętnie sięgają średnie i duże firmy. Narzędzia tego rodzaju pomagają w digitalizacji szeregu procesów związanych z obsługą pracowników, usprawniając m.in. comiesięczne wyliczanie wynagrodzeń. Przeczytaj artykuł i poznaj kluczowe moduły aplikacji HR dla firm od wiodących, polskich producentów.

Jak zaplanować urlopy pracowników z aplikacją HR dla firm?

Jednym z największych wyzwań pracowników kadrowo-płacowych jest umiejętne zaplanowanie okresu urlopowego zespołu. Nowoczesne oprogramowania HR & Payroll umożliwiają automatyzację licznych procesów wewnętrznych przedsiębiorstwa, związanych m.in. z weryfikowaniem próśb planujących urlop pracowników.

Aplikacje HR dla firm udostępniają przełożonym wgląd w elektroniczny harmonogram, kontrolujący pracę całego zespołu. Zatrudniony przesyła menadżerowi odpowiedni dokument drogą online, wskazując preferowany przez niego dzień wolny. W kolejnym etapie narzędzie pomaga kierownikowi zaplanować odpowiedni podział pracy, alarmując o ewentualnych brakach w konkretnym dziale.

Aplikacja HR dla firm pomoże wyliczyć wynagrodzenia zespołu

Naliczanie comiesięcznych wynagrodzeń zespołu może okazać się dość czasochłonne szczególnie w sektorze dużych przedsiębiorstw, zatrudniających setki pracowników. Funkcjonalne aplikacje HR dla firm digitalizują ten proces, udostępniając menadżerom i uprawnionym specjalistom wgląd do kluczowych informacji na temat pensji zatrudnionych.

Warto również dodać, że aplikacje HR dla firm umożliwiają pracownikom samodzielne pobranie dokumentów dotyczących przychodów, np. pasków wynagrodzeń oraz corocznej deklaracji PIT.

Jakie zalety posiada aplikacja HR dla firm w modelu SaaS?

Producenci oferują obecnie oprogramowania kadrowo-płacowe, które dostępne są w różnych wariantach. Dużym zainteresowaniem klientów cieszą się aplikacje HR dla firm w modelu Software as a Service. Wdrażając system w chmurze, użytkownik nie musi martwić się o zakup dodatkowej, kosztownej infrastruktury.

Co ważne, aplikacje w modelu SaaS poddawane są regularnym aktualizacjom – przedsiębiorca zyskuje więc pewność, że oprogramowanie pozostaje zgodne z bieżącymi regulacjami prawnymi.

Jak zapewniają dostawcy, system wdrożony w chmurze uruchamia się sprawniej niż standardowa aplikacja, co pozwala z kolei rozpocząć pracę znacznie szybciej.

Szukasz zaawansowanej aplikacji HR dla firm? Przedsiębiorcy wybierają program Teta AIR

Producent Unit4 Teta oferuje nowoczesne narzędzia HR & Payroll, które skutecznie automatyzują politykę wewnętrzną zarówno średnich i dużych koncernów, jak i niewielkich firm. Szukasz oprogramowania, które pomoże Twoim pracownikom w obsłudze czasochłonnych procesów kadrowo-płacowych? Odwiedź stronę dostawcy i poznaj pełną specyfikację systemu Teta AIR.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *