Ile kosztuje wypożyczenie sprzętu biurowego?

Kobieta uzywa sprzętu biurowego w pracy

Artykuł partnera.

Pragnienie posiadania na własność sprzętu biurowego jest ciągle bardzo silne. Wielu przedsiębiorców obawia się wycieku danych firmowych, które zostały zapisane na użytkowanym sprzęcie – na dyskach twardych urządzeń wielofunkcyjnych i komputerów. Liczna jest też grupa osób, które nie orientują się w warunkach wynajmu i spodziewają się ukrytych kosztów. Ile tak naprawdę kosztuje wypożyczenie sprzętu biurowego?

Odpowiedź na pytanie o koszt wynajmu sprzętu biurowego nie jest łatwa. To samo urządzenie może generować bardzo różne koszty. Zależą one od tego, jaki sposób kalkulacji opłat przyjęła konkretna wypożyczalnia sprzętu biurowego, a także od faktycznej liczby wydruków. Nie bez znaczenia są też efekty indywidualnego negocjowania cen.

Miesięczny abonament czy stawka od liczby wydruków?

Na rynku można spotkać kilka sposobów naliczania opłat za wynajem sprzętu biurowego, w tym szczególnie drukarek, kserokopiarek wielofunkcyjnych oraz komputerów i laptopów. W przypadku tych dwóch ostatnich grup sprzętu często stosowane są opłaty dzienne. Natomiast opłaty za dzierżawę urządzeń drukujących najczęściej przyjmują postać miesięcznego czynszu lub odpowiednio skalkulowanej stawki za jeden wydruk. Warunki dzierżawy są często zależne od średniej liczby wydruków w miesiącu. Im jest ich więcej, tym łatwiej uzyskać zwolnienie ze stałego czynszu na rzecz dynamicznie naliczanej opłaty wyłącznie na podstawie liczby drukowanych stron.

Niczym wyjątkowym nie jest też połączenie stałego czynszu i opłaty za pojedynczy wydruk. Wiele firm oferuje miesięczną opłatę, w którą została wkalkulowana określona liczba bezpłatnych wydruków. Po przekroczeniu ustalonego limitu zaczyna działać licznik liczby wydruków i naliczanie według ustalonej stawki za stronę.

Ile kosztuje wynajęcie kserokopiarki wielofunkcyjnej?

Najchętniej wypożyczanym sprzętem biurowym są kserokopiarki wielofunkcyjne. To podstawowe urządzenie do obsługi dokumentów firmowych. Maszyny klasy MFP (Multi Function Printer) pozwalają tworzyć dokumenty papierowe, kopiować je, skanować i przesyłać faksem. Najbardziej zaawansowane technicznie kserokopiarki klasy biznesowej posiadają też bogate opcje wykańczania wydruków, w tym m.in. dziurkowanie, zszywanie czy układanie z przesunięciem.

Ile kosztuje wynajem biurowych MFP? Okazuje się, że oferty są naprawdę zachęcające. O konkretnych stawkach mówi doradca klienta z firmy DKS, wynajmującej kserokopiarki w Bydgoszczy: – Oferujemy kserokopiarki wielofunkcyjne już od niespełna 100 zł miesięcznie. Oznacza to, że można użytkować urządzenie przez miesiąc w zamian za opłatę, która jest bardzo drobną częścią wartości nowej maszyny. Konkretna stawka zależy od klasy wybranego modelu – między innymi od szybkości pracy, rodzaju podajników papieru i obsługiwanych formatów papieru. Aby ułatwić Klientom wybór, podajemy przy każdym urządzeniu optymalną liczbę użytkowników. Proponowane przez nas koszty wynajmu są atrakcyjne nawet w przypadku niewielkich, kilkuosobowych firm. Z wynajmu korzystają chętnie duże korporacje, które potrzebują okresowo większej ilości wydajnych maszyn drukujących. Dzięki dzierżawie przedsiębiorstwo może też zmieniać okresowo maszyny i dzięki temu stale korzystać z najnowszych technologii. Im większej liczby urządzeń dotyczy umowa dzierżawy, tym korzystniejsze warunki możemy zaproponować. Ostateczna cena wynajmu przy większych zleceniach jest zawsze ustalana indywidualnie.

Należy koniecznie podkreślić, że wynajmując urządzenia biurowe, oszczędzasz na serwisie, materiałach eksploatacyjnych i naprawach. Wszystkie koszty są wliczone w opłatę miesięczną lub w stawkę za wydruk. Dzierżawa jest nie tylko tania, lecz także bardzo wygodna. Możesz użytkować flotę maszyn biurowych i nie martwić się o ich stan techniczny i terminowe zamawianie materiałów eksploatacyjnych. Dzięki temu możesz poświęcić więcej czasu na rozwijanie własnego biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *