Czy różnią się wersje Microsoft Office 2019 home & student

Mężczyzna pracujący w biurze na komputerze korzysta z Microsoft Office

Artykuł partnera.

Microsoft oferuje wiele wersji swojego oprogramowania Office. Ma to na celu stworzenie oferty dopasowanej do potrzeb zarówno firm, jak i indywidualnych użytkowników domowych. Mnogość wyborów może być jednak myląca, a poszczególne edycje różnią się między sobą nieraz zaledwie szczegółami, i czasem ciężko stwierdzić, czym w zasadzie różnią się wersje Microsoft Office. Dobranie odpowiedniej wersji do swoich wymagań jest bardzo istotne, bo potrafi zaważyć na powodzeniu projektu w pracy, bądź w szkole lub na studiach. Z poniższego artykułu dowiesz się, czym różnią się wersje Microsoft Office 2019 home & student.

Microsoft Office – czy na pewno jest niezbędny?

Zanim jednak przejdziesz do zakupu, warto zastanowić się, czy opłaca się nam kupić Microsoft Office. Kwestia ta wydawać może się oczywista, bo przecież większość firm wykorzystuje Microsoft Office na co dzień i jest to obecnie pewnego rodzaju standard na rynku, ale czy słusznie? Wszystko tak naprawdę zależy od tego, jak mocno eksploatujemy możliwości danego pakietu. Jeżeli korzystamy z narzędzi oferowanych przez Microsoft Office 2019 home & student często, to należy odpowiedzieć twierdząco na pytanie, czy warto kupić Microsoft Office. Choć istnieją darmowe programy do edycji tekstu, prezentacji albo arkuszy kalkulacyjnych, to są one ograniczone względem popularnego pakietu Microsoft Office. Wynika to z dużych nakładów finansowych i pracy Microsoftu. Przy płatnym pakiecie Microsoft Office otrzymujemy więcej funkcjonalności niż w przypadku darmowych substytutów, oraz pomoc techniczną w przypadku problemów z aplikacjami instalowanymi na naszych dyskach. Ponadto Microsoft Office otrzymuje wciąż aktualizacje, dzięki czemu działa bez zarzutu. Jednak aby być w pełni zadowolonym z zakupu, musimy dobrze wiedzieć, czym różnią się wersje Microsoft Office.

Microsoft Office 2019 home & student a inne pakiety

Przejdźmy zatem do różnic pomiędzy microsoft office 2019 home & student a innymi wersjami. Pierwsza zmiana jaka rzuca się w oczy to rodzaj zastosowanej subskrybcji. Za microsoft office 2019 home & student płacimy tylko raz, a nie w formie licencji. Wydanie to zostało przeznaczone do użytku domowego i dla uczniów lub studentów, a zatem zawiera tylko najbardziej przydatne programy dla tej grupy: Word, Excel i PowerPoint. Dla większości użytkowników to wystarczy, ale do użytku bardziej profesjonalnego i biznesowego bardziej odpowiednie są droższe pakiety. Brakuje chociażby dostępu do aplikacji Outlook, Access oraz dostęp do usługi OneDrive, Exchange, SharePoint. Wersja domowa pakietu Microsoft Office jest zatem idealnym wyborem dla tych użytkowników, którzy potrzebują jedynie najbardziej podstawowych funkcji. 

Duża popularność pakietu Microsoft Office 2019 home & student

Tę wersję można zainstalować na 1 komputerze, co oznacza, że przy zmianie sprzętu niezbędny jest ponowny zakup pakietu. Na szczęście, cena produktu nie jest wysoka w porównaniu do innych wersji, a poza tym jest niejednokrotnie dodawana w pakiecie z gotowymi zestawami komputerowymi. Cechuje ją zatem wysoka dostępność, która idzie w parze z popularnością. Jest to bowiem jedna z najczęściej wybieranych opcji. Obecnie znaleźć ją można na wielu dostępnych laptopach z przeznaczeniem dla uczniów. Jeżeli dalej się zastanawiasz, czy warto kupić Microsoft Office, to zastanów się, jak często używasz danych funkcji. Być może zakup tego pakietu nie jest dla Ciebie w tej chwili ekonomiczny i warto rozważyć inne opcje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *