5 oryginalnych ozdób do gabinetu

Ozdobna, nietypowa doniczna z kwiatem w gabinecie

Posiadanie własnego, wyposażonego gabinetu staje się coraz popularniejsze wśród rosnącej liczby zawodów. Praca zdalna mimo swoich licznych zalet, może też prowadzić do problemów z rozdzieleniem obowiązków domowych od zawodowych. Dzięki wydzielonej przestrzeni do pracy łatwiej o skupienie i motywację do działania. Jak sprawić, aby te cztery ściany stały się Twoim azylem, a zarazem, w razie spotkania biznesowego, pokazały Cię od profesjonalnej i przyjaznej strony?

Nadaj swojemu gabinetowi oryginalnego klimatu

Oprócz podstawowego wyposażenie takiego jak komputer, biurko, fotel, drukarka, długopisy i wszelkie inne narzędzia oraz przybory, które pomogą Ci wykonywać zlecone zadania, warto zadbać również o elementy estetyczne. Zanim przystąpisz do wyboru dekoracji, zastanów się, co ma o Tobie mówić Twój gabinet. Chcesz wyglądać na eksperta, perfekcjonistę, a może komedianta, osobę otwartą i kreatywną? Mamy dla Ciebie propozycje na każdą z powyższych okoliczności.

Obraz z filcu

Idealna opcja do gabinetu każdego profesjonalisty z zakresu medycyny, albo po prostu miłośnika anatomii. Obraz wycinany jest z filcu za pomocą bardzo precyzyjnego lasera, który nadaje materiałowi odpowiedniego kształtu oraz wgłębień. Ozdoba ta jest połączeniem minimalizmu z odrobiną ciepła, ponieważ filc kojarzy się z bardziej tradycyjnymi dekoracjami domowymi. Otrzymane serce, mózg, nerkę czy płuca wsadza się do wyrazistej ramki z szybką, aby dzieło sztuki nie kurzyło się i na długo utrzymywało swój nienaganny stan. Można zawiesić je na ścianie lub postawić na półce bądź biurku.

Zabawne dyplomy

Dobre rozwiązanie szczególnie jeżeli na co dzień masz styczność z dziećmi i młodzieżą lub zwyczajnie w ciągu dnia chcesz mieć możliwość spojrzenia na treść poprawiającą humor. Przykładowe dyplomy możesz znaleźć w sieci, ale możesz je stworzyć własnoręcznie lub z pomocą swoich przyjaciół, pociech czy rodziny. Niech zawierają nawiązania do Waszych wspólnych wspomnień i przywodzą Ci na myśl tylko dobre skojarzenia. Pamiętaj jednak, że jeśli Twoja praca jest bardzo odpowiedzialna, takie rozwiązanie może nie wyglądać dobrze w oczach przychodzących do Ciebie klientów.

Korkowa mapa świata

Kup gotową tablicę korkową z namalowaną na niej mapą świata lub weź pędzel w swoje ręce. Dekoracja najlepiej prezentuje się na ścianie i przyciąga oko odwiedzających Cię osób. Oznaczaj na niej cele swoich najbliższych podróży oraz zaliczone już lokalizacje. Możesz używać do tego kolorowych pinezek lub szpilek. Dzięki tej ozdobie pokażesz swoją marzycielską stronę.

Nietypowe doniczki

Doniczki nie muszą być już jednokolorowym naczyniem na Twoje roślinki. Wymyślność wzorów i kształtów powoduje, że coraz częściej świetnie sprawdzają się również jako samodzielne ozdoby do pomieszczenia. Twój gabinet nabierze wyjątkowego klimatu kiedy wstawisz do niego doniczkę w kształcie głowy pantery, antycznej bogini czy ulubionej postaci z bajek. Wsadź do niej ukochanego kwiatka albo zestaw przyborów biurowych i ciesz się oryginalnym designem.

Nowoczesny zegar

Dzisiejsze zegary to już nie tylko biały okrąg z czarnymi wskazówkami. Nowoczesne projekty nie znajdą granic i w sklepach można znaleźć przeróżne, wyjątkowe produkty. Przyjmują one wszelakie kształty i rozmiary, wobec czego możesz zawiesić je na ścianie zamiast obrazów czy plakatów. Będą one pełnić zarówno funkcję dekoracyjną jak i przypominać Ci, że już pora na spotkanie, przerwę lub skończenie pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *